Український екіпаж до останнього моменту підтримував зв’язок з диспетчерами аеропорту в Тегерані. За словами віцепрезидента МАУ, останні слова українського екіпажу були банальною фразеологією радіообміну.
За словами Сосновського, жодних розмов не могло бути лише у тому випадку, “якщо щось зірвалося”.
По-іншому я б ніколи не замовчав, – заявив Сосновський.
Зауважимо, що екіпаж літака був досвідченим і здійснював польоти за напрямком Київ – Тегеран п’ять разів на тиждень вже понад п’ять років. Тому нічого нового для виконання польоту 8 січня для екіпажа не було.
Авіакатастрофа МАУ в Ірані: коротко про головне
Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ. На борту перебувало 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Ніхто із них не вижив.
Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами американські бази в Іраку. Президент МАУ Євгеній Дихне одразу повідомив, що літак був справним, бо за 2 дні до авіакатастрофи проходив технічне обслуговування.
Згодом розвідки провідних країн світу в один голос заявили, що український літак збила ракета Ірану.
11 січня Іран офіційно повідомив, що військові випадково збили український літак. Відповідальність взяв на себе Корпус вартових ісламської революції . Україна вимагатиме повної компенсації та розслідування трагедії від Ірану.