У зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції та на території обов’язкового відселення біля Котовського лісництва рятувальники намагаються ліквідувати пожежу вже 7 день поспіль.
Ситуація у Чорнобильській зоні станом на 10 квітня
- На території Корогодського, Денисовецького і Котовського лісництв продовжується гасіння пожеж.
- Там продовжує горіти трав’яний настил, очерет та лісові підстилка.
- Є окремі осередки вогню.
- Радіаційний фон по Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.
Зауважимо, що всього до гасіння пожеж у зоні відчуження залучено 379 людей та 100 одиниць техніки. 9 квітня авіація ДСНС здійснила 67 скидів води (154 тони).
Хто винен у пожежі в Чорнобильській зоні? Як відомо, пожежа у Чорнобильську зону перекинулася з трьох інших місць займання, зокрема з сусідньої Житомирської області. Одного підозрюваного у пожежі вже затримала поліція – мовиться про 27-річного мешканця Іванківського району. 8 квітня йому вручили підозру.
Що було у попередні дні
Повідомлення про займання надійшло о 13:22 ще 4 квітня. Після 14:00 з Ніжина до місця займання вилетіли два літаки АН-32П, згодом до них приєднався гелікоптер МІ-8.
Найгіршою ситуація була у неділю, 5 квітня, коли тривав другий день пожежі. Тоді її загальна площа становила близько 100 гектарів.
Виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у фейсбуці 5 квітня написав, що ситуація складна і вогнеборці продовжують боротися з вогнем. Він тоді припустив, що пожежа розпочалася через підпал сухої трави. Від неї вогонь міг легко перекинутися на дерева.
Водночас радіаційний фон там нормалізувався. Рятувальники запевнили, що загрози населеним пунктам немає.
Зверніть увагу! Держагентство з управління зоною відчуження з 18 березня тимчасово зупинить відвідування Чорнобильської зони відчуження і зони обов’язкового відселення для відвідувачів до закінчення карантину.