Народна депутатка від фракції “Слуга народу”, голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова вважає замалою заробітну плату парламентаріїв для якісного забезпечення їхньої роботи. Про це вона розповіла в “Громадському“.
“Депутатська заробітна плата вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала”, — вважає Третьякова.
Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць “брутто”, а “на руки” (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч залежно від того, чи брав парламентарій відпустку.
“Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають. Це один раз на місяць, місяць пройшов, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити”, – зазначила депутатка.
Водночас більшою проблемою вона вважає низькі виплати на організацію роботи народного депутата. Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займається офіс народного депутата.
“Народний депутат мусить мати юридичну підтримку, організаційну… має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, – 42 тисячі гривень на чотирьох осіб – це замало”, – каже Третьякова.
На її думку, чинна організація працюючого народного депутата не дає йому можливості “віддати все належне батьківщині під час його каденції”.