Проєкт постанови з’явився на сайті Верховної Ради під №4381.
Ініціаторами проєкту постанови стали віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк, депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк, представники «Слуги народу» Олександр Корнієнко та Давид Арахамія, депутат від «Опозиційної платформи ㅡ За життя» Юрій Бойко та Ірина Геращенко від «Європейської солідарності».
«Українські підприємства і громадяни мають бути впевненими, що уряд діє в їхніх інтересах. Насамперед це нерозуміння та несприйняття так званого «карантину вихідного дня», який був запроваджений урядом без консультації з парламентом та громадянами, без якогось наукового підтвердження», ㅡ сказала Олена Кондратюк.
Водночас вона закликала представників міської влади відповідально ставитись до введення карантину: «Сама конфронтація центру та регіонів є абсолютно руйнівною для держави».
Протести у містах
Раніше мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті не будуть вводити «карантин вихідного дня», оскільки виконком міської ради скасував для львів’ян вихідні у суботу та неділю.
«Карантин вихідного дня»
Уряд запровадив його 11 листопада. Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ.