
Поліція кваліфікує такі дії за ч.2 ст.122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів (штраф – 425 грн.) або за ч.1 ст.121 КУпАП за керування водієм ТЗ, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів (штраф – 340 грн., за повторне порушення протягом 1 року – ймовірність позбавлення прав від 3-х до 6-ти місяців).
Чи можна уникнути штрафу за ксенон в Україні? Насправді в КУпАП не вказана якась конкретна інформація, чи дозволений ксенон в Україні. Та й будемо відверті – яким чином поліція може довести, що ці або інші лампи не передбачені виробником? Адже бувають різні комплектації, модифікації…
Якщо раптом тебе зупинили за неправильне світло фар і/або непередбачувані (на думку поліцейського) заводом лампи, можеш сміливо наполягати на проведення випробувань на спеціальному стенді, які повинні проходити при вимкненому двигуні і включати наступні процедури:
- Розміри майданчика повинні забезпечувати відстань від оптичного екрану до розсіювача фар не менше 5 метрів
- Оптичний екран повинен бути розташований під кутом 90 ° до основи
- Фотоприймач розміщується на відстані 3 метри від розсіювача
- Вимірювання інтенсивності світла проводиться за допомогою фотоприймача, який налаштований на середні показники спектральної чутливості ока
Як неважко здогадатися, навряд чи тобі буде приділено стільки часу і честі, хоча, звичайно, все залежить від того, наскільки впертий і принциповий поліцейський тобі попався. Але в будь-якому випадку маєш право наполягати на підтвердженні фактів порушення і складанні офіційного протоколу з обов’язковою участю свідків.