Так, суд постановив поновити Шаповалова на посаді командира оперативної роти № 2 батальйону міліції громадської безпеки особливого призначення ГУ МВС у Харківській області, з якої його звільнили у листопаді 2015 року.
Також суд розпорядився стягнути з МВС на користь Віктора Шаповалова 11 297,20 гривень за дні «вимушеного прогулу».
Справа Віктора Шаповалова
Нагадаємо, ексберкутівець перебував під вартою з 2015 року. Віктору Шаповалову інкримінували перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року в районі Маріїнського парку та Кріпосного провулка в Києві.
За даними слідства, екскомандир 2-ї роти харківського «Беркуту» віддав злочинний наказ, що призвів до смерті 3 активістів, а також до травмування 107 людей.
Шаповалов не визнавав своєї вини в інкримінованих йому тяжких наслідках, спричинених перевищенням владою або службовими повноваженнями, але визнав свою провину у другій частині обвинувачення щодо незаконного поводження зі зброєю.
У листопаді 2019-го Київський апеляційний суд звільнив Шаповалова з-під варти, відтоді він перебуває на волі. Відповідне рішення суд ухвалив за «законом Савченко», за яким термін тримання під вартою Шаповалова становить 9 років ыз 10 максимально передбачених пред’явленим йому обвинуваченням.