Коронавірусна хвороба COVID-19, яка протікає у важкій формі, може спровокувати випадіння волосся. Про це повідомила заступник директора з клініко-аналітичної роботи ЦНДІ епідеміології Росспоживнагляду Наталія Пшенична, передає “РИА Новости“.
За словами лікаря, це відбувається через те, що організм витрачає всі сили на підтримку життєво необхідних функцій. У зв’язку з цим в деяких пацієнтів може спостерігатися облисіння, однак після відновлення організму волосся знову почне рости.
“Стан волосяного покриву безпосередньо пов’язаний зі станом нашого організму. І причиною алопеції (випадіння волосся – ред.) можуть бути найрізноманітніші фактори: стрес, гормональні зміни (наприклад, під час вагітності), а також різні інфекційні захворювання. У тому числі коронавірусна інфекція, особливо якщо вона протікає важко. При захворюванні організм кидає всі сили на підтримку своїх життєво необхідних функцій, і ресурси, необхідні для росту волосся, різко обмежуються”, – пояснила Наталія Пшенична.
Також вона зазначила, що під час хвороби волосяні фолікули не пошкоджуються, а переходять у сплячий стан на тривалий час. Це і може викликати надмірне випадіння волосся.
Найчастіше пацієнти помічають підвищене випадіння через 2-3 місяці після захворювання. Як правило, облисіння відбувається рівномірно по всій шкірі голови. Однак у деяких зонах це може бути більш помітно. На відновлення волосся, зауважила лікар, може знадобитися кілька місяців.
“Після перенесеної інфекції необхідно вести здоровий спосіб життя, вживати їжу, багату мікроелементами і вітамінами. І, звичайно, при виникненні ознак алопеції слід звернутися до лікаря-трихолога або дерматолога. При своєчасно розпочатому лікуванні телогенова алопеція повністю виліковна”, – додала Пшенична.
Нагадаємо, нещодавно британські вчені повідомили, що зміна слуху і шум у вухах може бути одним з прихованих симптомів коронавірусу COVID-19.
Крім цього, у деяких пацієнтів на пальцях ніг можуть з’являтися роздратування, схожі на ті, які виникають при обмороженні, що також свідчить про наявність COVID-19.