На Харківщині ціни підвищились до 18 200-18 500 грн/т, на Полтавщині — 18 700-18 900 грн/т, у західних регіонах — 19 600-20 500 грн/т. Натомість в Одесі «Укрнафта» ціну залишила на рівні 19 000 грн/т.
На зростання цін вплинуло подорожчання газу на кордоні України — близько 45 доларів за тонну. На це, зокрема, вплинуло стрімке зростання цін у Польщі.
Також видання зазначає, що в низці східних, південних і деяких східних регіонах був дефіцит автогазу.
«У свята оперативно купити газ було складно, залишки практично закінчилися. Зараз газ приходить активніше, дефіцит слабшає», — цитує видання харківських трейдерів.
Попри це, низка трейдерів призупинили продаж через очікування на зростання ціни.
Ще однією з причин подорожчання газу називають скасування аукціонів «Укргазвидобування» з продажу скрапленого газу, запланованих на 12 та 19 січня (тобто через це на ринку не з’явився газ від компанії). Таке рішення ухвалили через локдаун.
Проблемний газ для населення
У звіті Держстату за 2020 рік йдеться, що за 2020 рік природний газ в Україні подорожчав на 56%. Високі ціни в платіжках в якийсь момент привернули увагу вищого керівництва держави. Так, 10 січня в низці областей України відбулися акції протесту проти подорожчання комунальних тарифів.
Після цього президент Володимир Зеленський провів енергетичну нараду, під час якої заявив, що «ми не можемо собі дозволити зростання ціни для наших громадян», хоч ціна на газ зростає в Європі. Глава держави доручив знизити тариф, а прем’єр Денис Шмигаль оперативно розповів, як це уряд робитиме.