У найнижчому шарі атмосфери Землі, відомому як тропосфера, температура повітря знижується зі зростанням висоти. У тропічному кліматичному поясі вона може подекуди сягати мінус 90°C.
Водночас під час тропічних штормів і циклонів повітряні маси можуть навіть перетинати верхній поріг тропосфери (на екваторі – до 18 км) і ставати ще холоднішими. Їхнє виявлення, серед іншого, допомагає метеорологам прогнозувати погоду й попереджати про штормові загрози.
Супутники, що обертаються довкола Землі, здатні фіксувати не лише підняття штормів і циклонів, а й температуру найвищих хмар – усе завдяки сенсорам, встановленим на супутниках. Один із них – американський NOAA-20 – 29 грудня 2018 року виявив тропічний шторм у південно-західній частині Тихого океану.
Повітряні маси в цьому штормі піднялися аж на 20,5 кілометра над поверхнею Землі – тобто його вершина опинилася у стратосфері. Через таке різке підняття висоти хмари на «вершечку» шторму мали температуру мінус 111°C, що науковці вважають рекордним значенням.