Через те, що Україна досі не має ясності з новим нафтотрейдером, який прийшов би на заміну «Роснафти», до того ж несподівано зупинився білоруський «Нафтан», цієї весни очікується значне підвищення попиту на газ і бензин, а отже – не виключене відчутне зростання цін на пальне.
Про це у коментарі «Слово і діло» розповів директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
«Наш головний експерт з ринку скрапленого газу Артем Куюн говорить, що весь обсяг (скрапленого газу – ред.) замістити точно не вдасться. Що це означає для цін? Нічого доброго. Буде зростання. Брак газу можна закрити бензином. Але знову ж таки, бензин у запасі ніхто не тримає, значить, зростання попиту підвищить ціни й на нього. Ну і зовсім незрозуміло, як буде з дизелем. Всіх цікавить, а наскільки саме ціни можуть вирости. Не беруся прогнозувати. Це неможливо, коли є дефіцит», – наголосив експерт.
Він нагадав, що чотири роки тому ціна на скраплений газ зросла з 12 до 17 грн/л, при тому, що в балансі бракувало лише 10%. Оскільки зараз дефіцит більший, ціни, на думку експерта, виростуть ще відчутніше.
«Нещодавно підписаний меморандум між Кабміном і трейдерами. Головне, що він передбачає – це щотижневі консультації з поточних питань ринку (а не регулювання цін, як чомусь багато хто вважає). Створювати антикризовий штаб треба вже сьогодні. Як у старі добрі (часи – ред.) брати аркуш А4, ручку і моделювати баланси. Якщо є можливість, треба привезти більше ще у квітні, коли навантаження на порти буде меншим, ніж у піковому травні. Треба поквапити залізницю, Нафтогаз, БНК, Укртатнафту та інших», – зазначив Куюн.
На думку експерта, нині Україна має хороший шанс підготуватися до шторму, щоб не гасити пожежу постфактум.