Біологи 26-ї української антарктичної експедиції на острові Галіндез неподалік узбережжя Антарктиди, де розташована станція “Академік Вернадський”, нарахували 2 310 дорослих пінгвінів і 599 пташенят.
Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.
“Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвісусідів!”, – сказано в повідомленні.
Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі (нагадуємо, що ці птахи харчуються крилем).
Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж у попередні роки.
Вчені нагадали, що основний вид пінгвінів на “українському” острові – це субантарктичні пінгвіни. Їх також називають “віслючки” за характерний крик, який лунає майже цілодобово, або ж дженту від англійської назви “gentoo”.
“Вони масово повертаються до “Вернадського” навесні на шлюбний сезон. У цей час будують гнізда з камінчиків, залицяються, створюють пари (якщо ще не мають) та відкладають яйця. Десь за місяць з них з’являються пташенята. І яйця, і малюків по черзі висиджують обоє батьків”, – розповіли українські полярники.
Загалом у світі існує 18 видів пінгвінів, і що цікаво – не всі з них живуть в районі Антарктиди. Антарктику населяють 12 видів пінгвінів. З них у районі української станції живуть три: субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі та антарктичний пінгвін.