Зараз біля причалів у Південній бухті Севастополя стоять два підводні човни проєкту 636.3 «Варшав’янка», які становлять третину від числа підводних човнів Чорноморського флоту Росії, що є діючими. Про це повідомляє Крим.Реалії.
Загалом у складі Чорноморського флоту Росії шість підводних човнів цього проєкту: Б-261 «Новоросійськ», Б-237 «Ростов-на-Дону», Б-262 «Старий Оскол», Б-265 «Краснодар», Б-268 «Великий Новгород» та Б-271 «Колпіно».
Таким чином, у морі зараз перебувають чотири з шести підводних човнів, що становить дві третини.
Підводні човни проєкту 636 «Варшав’янка» (за кодифікацією НАТО – Improved Kilo) – тип багатоцільових дизель-електричних підводних човнів. Дальність ходу під водою: 400 миль на трьох вузлах, у режимі РДП на швидкості 7 вузлів – 7500 миль. Автономність становить 45 діб. Екіпаж – 52 особи, у тому числі 12 офіцерів. Крім мінно-торпедного озброєння, підводні човни типу «Варшав’янка» несуть крилаті ракети типу «Калібр», що застосовуються, у різних модифікаціях, по морських та наземних цілях.
Кожен підводний човен озброєний чотирма такими ракетами.
Також у складі Чорноморського флоту Росії є підводний човен Б-281 «Алроса» (за класифікацією НАТО – Kilo, – ред.).
Влітку 2014 року Б-871 було поставлено на ремонт та модернізацію на 13-му судноремонтному заводі у Севастополі. Ремонт мав завершитися у 2015 році, але терміни його початку та закінчення неодноразово переcувалися. 12 травня цього року «Алроса» вийшла з ремонту та проходила підготовку до виходу на ходові випробування.
Після модернізації цей підводний човен отримав можливість стріляти крилатими ракетами типу «Калібр».
Проте, як повідомляли, 21 травня два буксири перетягли підводний човен «Алроса» з Південної бухти Севастополя назад до судноремонтного заводу в Кілен-бухті.
Наразі підводний човен «Алроса» знову ремонтують, він пришвартований правим бортом до плавучого крана в 13-му судноремонтному заводі. До лівого борту «Алроси» пришвартовано два понтони, а біля ходової рубки зведено будівельні риштування з дощок та бруса.