Населення світу в 2020 і 2021 роках зросло на менше 1% за рік вперше після Другої світової війни, а загальна чисельність населення Європи фактично скоротилася під час пандемії коронавірусу.
Про це йдеться у звіті ООН, повідомляє Financial Times.
Прогнозується, що населення 61 країни зменшиться принаймні на 1% між 2022 і 2050 роками, а пов’язані з цим низькі показники народжуваності в поєднанні з кращим охороною здоров’я прискорять старіння населення.
Зростання частки людей похилого віку в багатьох країнах, за прогнозами, вдарить по економічному зростанню та державним фінансам і вже створює політичні проблеми.
Попри повільніше зростання, населення світу ймовірно цьогоріч перетне позначку в 8 мільярдів людей, а наступного року Індія, за прогнозами, пережене Китай як найбільш густонаселену країну. Очікується, що світове населення досягне піку у 10,4 мільярда в 2080-х роках, а потім почне падати – це перше зниження, яке прогнозують у щорічній доповіді ООН
Населення Європи скоротилося на 744 тисяч у 2020 році та на 1,4 мільйона торік. Це найбільше падіння на будь-якому континенті з початку обліку в 1950 році, що відображає сплеск смертності, падіння народжуваності та нижчу чисту міграцію, пов’язану з пандемією.
Очікується, що чисельність населення Європи скорочуватиметься до 2100 року, а Німеччина та інші країни приєднаються до тенденції, яка вже склалася в країнах Східної та Південної Європи, таких як Польща та Італія.