3185 львівських школярів перебувають на індивідуальній формі навчання. Як розповіла “Еспресо.Захід” Ольга Браницька, головна спеціалістка сектору розвитку освіти, загалом у Львівській громаді навчається майже 89 тисяч учнів – з них лише 4% виїхали за кордон.
Також вона додала, що не всі, хто обрав індивідуальну форму навчання перебувають за кордоном. Але саме виїзд у іншу країну є однією з найчастіших причин переходу на таку форму.
“Через війну багато батьків з дітьми виїхали за кордон. А згідно з нашим законодавством, вони за кордоном також охопленні навчанням. Вчитися і тут і там у різні часові пояси діти не можуть. Відповідно діти переходять на індивідуальну форму навчання. Це може бути екстернат, сімейна освіта або педагогічний патронаж. Тим дітям, які за кордоном патронаж не підходить”, – розповідає фахівчиня.
Ольга Браницька також роз’яснила, як відбувається процес навчання. До прикладу, якщо батьки обрали екстернат, то дитина сама опановує освітню програму. Згодом вона проходить річне оцінювання.
Якщо ж батьки обирають формат сімейної освіти, то відповідальність за рівень навчання лягає на самих батьків – вони можуть самі навчати дитину або залучати когось стороннього. Раз в пів року дитина проходить оцінювання.
Педагогічний патронаж застосовують здебільшого для тих дітей, які мають труднощі у фізичному відвідуванні навчального закладу.
Крім того, на базі школи №77 створенні класи на дистанційному навчанні. Це спеціально зроблено для тих, хто також перебуває за межами території України або ж просто боїться водити дитину на очну форму навчання. Ольга Браницька додає, що заяв про переведення дитину на дистанційне навчання насправді дуже мало.
Згідно з даними Державної служби якості освіти, на Львівщині лише 6% учнів перебувають на дистанційному навчанні, 69% – на очному та 25% – на змішаній формі навчання.