Такого масштабу саду, як у “ГАДЗ Агро”, неможливо побачити у жодному господарстві. В цьому переконаний директор по садівництву та овочівництву компанії Тарас Мельник.
“Садові насадження займають 600 га. Це інтенсивний плодоносний сад, в якому 90% – це яблуня, 5% груші та 5% сливи. До того ж 50 га – інтенсивне органічне садівництво, де використовують тільки органічні препарати, ентомофаги. Плоди з цього саду йдуть на органічне пюре, з якого виробляється дитяче харчування”, – розповів він в інтерв’ю виданню Kurkul.
Ще 50 га – розсадник. Кожного року тут вирощують від пів мільйона до мільйона саджанців плодових дерев. Саджанці використовують, як для себе, так і реалізуємоють в Україні.
“До речі, ми є першими виробниками садивного матеріалу в Україні, хто експортував саджанці за кордон. Наші партнери у Нідерландах мають велику інтернет-платформу, там ми й продаємо саджанці”, – зазначив Тарас Мельник.
Раніше в компанії були інтенсивні сади, де низька конструкція і 2 700 дерев на 1 га. Тепер “ГАДЗ Агро” заклала новий суперінтенсивний сад. На 1 га висаджено від 5 000 до 8 000 дерев. У суперінтенсивних садах урожайність сягає від 80 до 100 т/га.
“Ось бачимо стовпи, високу конструкцію, яка дасть нам змогу піднести дерева і їх висота буде сягати 4 м. На ці стовпи в майбутньому буде змонтована протиградова сітка, яка рятуватиме наш урожай від опадів. Один град для нас може принести колосальні збитки. Град не постійно, але раз на 2 роки випадає. Ну тут вже від нас не залежить, але ми застраховані”, – розповів директор по садівництву та овочівництву.
Крім того – змонтована система зрошення. У компанії є великий фертигаційний вузол, насосна станція. За допомогою крапельної трубки подають не тільки воду, а й усі добрива для дерева.
“Тому, що наше завдання отримати з такого саду в майбутньому до 80 т/га якісного, хорошого яблука, яке орієнтоване на експорт”, – пояснив Тарас Мельник.
Чи спрощує автоматизована система спрощує роботу по догляду за садом? Тарас Мельник каже, що “не дуже”.
“У нас росте близько 30 сортів яблук і кожен сорт має свій підхід до вирощування, до проріджування, захисту, удобрення. Тому тут працює велика команда агрономів. Кожен відповідає за свої 150 га, має свою техніку і працює на результат”, – зазначив він.