Навіть здорові люди не в змозі витримати 35-градусну спеку, яку прийнято вважати безпечною для людини. Такими є результати експерименту, проведеного в Університеті штату Пенсильванія, щоб перевірити, наскільки наш організм пристосований до відносно довгого перебування в умовах спекотної погоди, пише Бі-бі-сі.
У міру потепління глобального клімату все частіше звучить питання: за якої температури охолоджувальні системи нашого організму (насамперед потовиділення) перестануть справлятися зі спекою?
Наука дала відповідь на це питання ще в 2010 році, коли австралійські дослідники взялися розрахувати граничну температуру, яку протягом тривалого часу може витримувати здорова людина.
Величезний вплив на здатність нашого організму підтримувати комфортну для нього температуру в спеку має вологість повітря. Чим вона вища, тим повільніше випаровується піт, і тим гірше йде процес охолодження.
За підсумками проведених розрахунків вчені дійшли висновку: межа безпечної для людини температури «за вологим термометром» (тобто з урахуванням охолодження тіла за рахунок випаровування поту) не може перевищувати 35 градусів.
Тепер співробітники Університету Пенсильванії вирішили перевірити розрахунки австралійців на практиці та провели експеримент за участю 24 молодих та повністю здорових волонтерів.
З’ясувалося, що в умовах 50-відсоткової вологості неконтрольований перегрів навіть молодого і здорового організму починається вже при температурі вологого термометра близько 31 градуса за Цельсієм.
Лише за минулий тиждень нові температурні рекорди було встановлено відразу на трьох континентах: у Європі, Азії та Північній Америці. У каліфорнійській Долині Смерті минулими вихідними стовпчик термометра піднявся вище від 53 градусів за Цельсієм – значення не рекордне, але близьке до нього.
А перший тиждень липня, за попередніми даними, став найспекотнішим тижнем на планеті за всю історію спостережень.