Київські митники виявили палеонтологічний артефакт віком близько 161-165 млн років. Це скам’янілий панцир морського їжака, який незаконно хотіли переслати за кордон.
Про це повідомила Київська митниця на своїй сторінці в Фейсбуці.
“Під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Тернополя до США, митники звернули увагу на незвичний шорсткий камінець з наростами. Через зовнішні ознаки органічних решток на камені, митники скерували його до Національний науково-природничий музей НАН України для встановлення належності зразку до культурної цінності”, – йдеться у повідомленні.
Як визначили експерти, цей “камінець” – панцир морського їжака Pygaster michelini, на якому оселилася Serpula sp. З позиції палеонтолога, це – ексклюзив. Ймовірне місце знахідки – Трахтемирів (Черкащина), басейн річки Дніпро. Геологічний вік – близько 161-165 млн років.
Експерти зазначають, що зразок оригінальний, та підкреслюють його досконалу збереженість. Скам’янілість походить з келовейських відкладів юрського періоду. Предмет має культурну цінність як геологічна спадщина. Експерти рекомендують внести знахідку до Державного реєстру національного надбання, а також до Музейного фонду України.
“Київська митниця вкотре нагадує, що для вивезення через митний кордон культурних цінностей необхідно мати відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого документа в даному випадку митникам надано не було. Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Скам’янілість вилучено до рішення суду”.
У повідомленні йдеться, що це не перша скам’янілість, виявлена київськими митниками цього року під час митного контролю міжнародних поштових відправлень.