56-річна монахиня Теодозія Польняк понад 10 років створює речі з відходів картону, металу та пластику. Жінка каже, працює у напрямку утилітарного мистецтва та створює картини у стилі стимпанк. А її шопку, зроблену під час війни, експонували у резиденції Папи Римського у Ватикані.
Про це повідомляє Суспільне.
Теодозія Польняк самотужки змайструвала меблі у своїй келії. Стелажі, каже, зробила зі старої шафи.
“Ліжко зробила з піддонів, воно функціональне. Все зроблено зі старих дощок. Також зробила скриньку для рукоділля для сестри, яка зі мною живе. Вона виготовляє чотки”.
Монахиня розповіла, також створює речі у стилі стимпанк. Це картини зі старого заліза, гайок, запчастин, металевих предметів. Для їх створення зберігає те, що інші викидають у смітник.
“Використовую всякі залізяки, годинники, все старе. Працюю у стилі утилітарного мистецтва. Створюю речі із побутових відходів. Це мистецтво, яке бореться із забрудненням навколишнього середовища”.
Сестра Теодозія родом з Червонограда на Львівщині.
“Я прийшла в монашество в 22 роки, в 1989 році вступила до монастиря. В 2005 році з благословення єпископа Степана Минька, Донецького екзарха, я поїхала на місію”.
Тривалий час жінка проживала у Многопіллі на Донеччині, де разом із сестрами, заснували Свято-Успенський жіночий скит. Там працювала з дітьми та молоддю, а 5 років тому через війну сестра Теодозія переїхала до Зарваниці. Монахиня каже, мріє повернутися на Донеччину, коли область знову буде українською.
“Саме місце не освячує людину, а людина освячує місце, я стараюся освячувати місце, де я є, своєю молитвою, своїми добрими ділами, своїми, такими, позитивними емоціями, щоб людям зробити трохи більше радості, ніж в них є зараз”.
Нацбанк презентував набір пам’ятних монет, присвячених музичному символу Різдва