Наступного тижня у Львові відкриють українсько-польську виставку “Те, чого не видно”. Її центральним експонатом буде відреставрована у Варшаві скульптура Скорботного Христа з каплиці Боїмів.
“Виставка проходитиме в Музеї “Івана Георгія Пінзеля” і стане доступною для огляду з вівторка, 16 січня”, – повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Організатором заходу є Інститут “Полоніка”, співорганізатором – Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького.
“Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, об’єкт вдалося врятувати. Скульптуру, вагою 280 кілограмів, виготовлену понад 400 років тому з біогенного вапняку, вперше в історії вдалося ґрунтовно дослідити”, – розповіли в Інституті “Полоніка”.
У мерії Львова кажуть, що робота над скульптурою стала можливою завдяки зусиллям та партнерській співпраці міста, Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького та Інституту “Полоніка”.
Частину коштів на консервацію зібрав і передав “Фонд розвитку банківської освіти та науки” Львівського університету банківської справи.
“Виставка “Те, чого не видно” – це свого роду нагода пізнати унікальну скульптуру. Сподіваємося, що після війни статуя повернеться на купол каплиці Боїмів – однієї з найцінніших пам’яток не лише Львова, а й усієї Центрально-Східної Європи”, – додає директорка Інституту “Полоніка” Дорота Янішевська-Якубяк.
Скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів демонтували наприкінці 2021 року, оскільки вона перебувала в аварійному стані та потребувала реставрації.
Фігуру перенесли до реставраційної майстерні. А після початку повномасштабної війни, її вирішили перевезти до Варшави. Там провели детальні дослідження, відреставрували її та доповнили втрачені елементи.
“До Львова скульптуру привезли наприкінці минулого року. На верхівку купола Скорботного Христа планують повернути після закінчення війни та реставрації каплиці Боїмів”, – розповіла радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.
Сицилієць заспівав українською та італійською мовами про відродження життя на руїнах