16 січня Верховна Рада ухвалила закон про електронний облік військовозобов’язаних. Законопроєкт №10062 підтримали 249 депутатів. Про це пише Голос.
Що ж має під собою закон про електронний облік військовозобов’язаних. Розбираємось по суті.
В першому читанні проєкт закону №10062 ухвалили ще на початку листопада минулого року. Але при підготовці до другого читання у нього внесли сотні правок, які й змінили текст документа.
В основу ідеї впровадження такої новації лягло значне розширення персональних даних громадян віком від 18 до 60 років, які будуть вноситись до реєстру «Оберіг».
Зокрема, туди з інших державних реєстрів потраплятиме інформація про номери телефону і адреси електронної пошти, відомості про володіння іноземними мовами, відомості про документи, що дають право громадянину України на виїзд за кордон та повертатись, а також інформацію про адміністративні правопорушення і кримінальне переслідування.
В реєстрі будуть відомості про наявність водійського посвідчення і права на володіння зброєю.
Також там міститиметься інформація про результати медичного огляду і про участь громадянина в бойових діях.
Уся ця інформація буде доступна через електронний кабінет військовозобов’язаного.
Персональні дані в реєстр будуть вноситись без згоди громадянина, окрім даних про його членів сім’ї.
Завдяки реєстру сподіваються на спрощення процесу отримання статусу УБД (учасника бойових дій) для військових, які мають право на його отримання. Довго ця процедура була складною, тривалою в часі і вимагала паперової бюрократії, але з прийняттям закону її пропонують перевести в електронний формат.
Міноборони, в свою чергу, заявляє, що розміщення українських електронних систем у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО допоможе Україні.
Нардеп Микола Люшняк – співавтор законопроекту про мобілізацію, який пропонує реорганізувати ТЦК
Стефанчук прокоментував бронювання від мобілізації за сплату податків