Дві річниці потому після жахливої стрілянини у школі міста Ювальд у штаті Техас, родини загиблих вирішили відстоювати справедливість у судовому порядку. Трагедія, що забрала життя 19 дітей та двох вчителів 24 травня 2022 року, стала для них нестерпним ударом, наслідки якого досі не вщухають. Тепер вони подають позови проти трьох компаній, які, на їхню думку, причетні до тих страшних подій.
Звинувачення на адресу виробників зброї та відеоігор
У центрі позовів опинилися Daniel Defense – виробник гвинтівки типу AR-15, якою стріляв 18-річний нападник Сальвадор Рамос, Activision – компанія, що створила популярну військову відеогру Call of Duty, у яку грав стрілець з 15 років, та материнська компанія Instagram – Meta. Родичі загиблих стверджують, що ці компанії “полювали” на невпевнених у собі підлітків, культивуючи в них жорстокість та насильство.
Маркетинг смерті чи відповідальність гравців?
У позовах йдеться про те, що Daniel Defense та Activision експлуатували підлітків через агресивний маркетинг та пропаганду насильства у відеоіграх. Водночас Meta звинувачують у сприянні зв’язку між підлітками та виробниками зброї через рекламу в Instagram. Проте виробники відеоігор наполягають, що мільйони людей грають без жодних проявів насильства, а отже, відповідальність лежить на самих гравцях.
Читайте також: Влада Китаю дозволила дітям грати у відеоігри лише три години на тиждень.
Влада Китаю дозволила дітям грати у відеоігри лише три години на тиждень