Загалом головне місто Волині вважають комфортним понад 90% його мешканців. Про це свідчать результати щорічного муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного Соціологічною групою Рейтинг за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У 2024-му воно охопило всі обласні центри країни, окрім окупованих регіонів та Херсону, який стоїть майже на лінії фронту. Про це пише NV.
Що кажуть мешканці
Невелике місто з багатою історією, рівновіддалене як від Києва, так і від Варшави, з потенціалом стати центром креативних індустрій, магнітом для молоді та бізнесу. Так описує свій рідний 200-тисячний Луцьк 43-річний Вадим Махомед, CEO IT-компанії ideil.
«Луцьк комфортний для життя та пересування містом, ми не втрачаємо по кілька годин свого життя щодня для переміщення між домом та роботою», — з посмішкою зауважує він.
Махомед настільки впевнений у перспективах малої батьківщини, що разом із земляками заснував громадську організацію Алгоритм дій, місія якої – перетворити Луцьк на локальний хаб новітньої економіки.
Параметри опитування
Значну частину муніципального опитування IRI присвятив складанню індексу якості життя. Для цього респонденти опитування оцінили свої міста за 19 параметрами, серед яких робота медичних закладів, громадського транспорту, стан доріг, вуличного освітлення, освіти, а також робота поліції, якість водо-, енерго- та газопостачання, опалення і навіть екологія, стан укриттів та рівень соціального захисту.
Читайте також: Тернопіль вчергове визнано найбезпечнішим та найекологічнішим містом України.
Тернопіль вчергове визнано найбезпечнішим та найекологічнішим містом України