Влада Києва готується до різних ситуацій, пов’язаних із дефіцитом електроенергії унаслідок російських обстрілів. У столиці працюють над впровадженням альтернативних джерел енергії, зокрема, запуском у роботу міні-ТЕЦ.
Про це розповів в ефірі День.LIVE секретар Київради Володимир Бондаренко, пише Суспільне.
“Прогнози, на жаль, поки що стабільні — це відключення, зважаючи на обсяги енергоспоживання, двох-трьох черг. Фактично, світло буде 4 години вдень та 4 години вночі у кращому сценарії”, — зазначив він.
При цьому секретар міської ради вказав на ймовірне поліпшення ситуації: очікується вихід з ремонту додаткових енергетичних потужностей атомних електростанцій.
“Побачимо зміну графіків. Але поки що готуємося, насправді, до різних сценаріїв, у тому числі до найгіршого, про який нас попереджає ДТЕК — це можливість того, що світло буде загалом 4 години на добу”, — зазначив Володимир Бондаренко.
За його словами, столиця готує до альтернативного енергоживлення системи водопостачання та водовідведення:
“Тому що ми розуміємо, що, якщо не буде електроенергії, не будуть працювати насоси, які подають воду до житлових будинків та які відкачують воду”, — зауважив секретар Київради.
Крім того, за його словами, у столиці працюють над впровадженням міні-ТЕЦ, які зможуть виробляти електрику для близько 300-350 тисяч споживачів.
Як наголосив Володимир Бондаренко, місто забезпечило альтернативною генерацією всі медичні заклади, а також більшість об’єктів соціальної сфери.
Київ також ініціював програми, які допоможуть мешканцям багатоповерхівок забезпечити свої будинки незалежними джерелами енергії за рахунок компенсації з міського бюджету. За даними секретаря Київради, такою програмою скористалися близько 1000 будинкових громад, які придбали генератори, сонячні станції та інше енергообладнання. Місто намагається цю програму популяризувати, додав Бондаренко.
Як повідомлялося, на початку липня Київрада збільшила суму компенсації за незалежні джерела електроенергії, які купуватимуть об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи та управителі житлових будинків. Сума відшкодування буде більшою для будинків вищої поверховості.