Українські науковці запропонували використовувати астероїди, які регулярно пролітають між Землею, Марсом і Венерою, для захисту астронавтів від космічної радіації під час міжпланетних подорожей. Основна ідея цього підходу полягає в тому, що астронавти можуть «сховатися» під поверхнею астероїда, що не лише зменшить витрати на захист від радіації, але й підвищить доступність міжпланетних місій через використання астероїдів як «космічного транспорту». Результати цього дослідження опублікували на сайті препринтів arXiv, пише Наука.UA.
Чому науковців зацікавили астероїди?
Дослідники намагалися вирішити один із найбільших викликів міжпланетних подорожей — як захистити астронавтів від згубної дії космічної радіації, не обтяжуючи космічні кораблі та не збільшуючи їхню вартість. Для цього науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка проаналізували орбіти понад 35 тисяч навколоземних астероїдів, щоб виявити можливості їх зближень з планетами Земля, Венера та Марс у період з 2020 до 2120 року.
Науковці дійшли висновку, що астероїди можуть слугувати «космічними кораблями» для швидких подорожей між планетами. Зокрема, шлях до Марса може тривати близько 180 днів, тоді як політ на кораблі може зайняти до дев’яти місяців. Вони знайшли 120 астероїдів-кандидатів для подорожей між Землею, Марсом і Венерою, два астероїди, що перетинають орбіти усіх трьох планет, і ще 10, які пролітатимуть повз планети декілька разів за століття.
За задумом дослідників, космічний корабель з астронавтами має приземлитися на астероїд, який потім доставить місію до її місця призначення. Ключовим аспектом цієї концепції є можливість використання астероїдів з регулярними траєкторіями, що перетинають орбіти планет. Утім, перш ніж цей підхід запрацює, потрібно розробити технології для точної посадки на астероїд і заглиблення корабля під його поверхню.
Чим шкідлива космічна радіація
Досліди на пацюках показали, що тривале перебування в умовах космічної радіації та мікрогравітації може спричиняти еректильну дисфункцію, а протидіяти цьому може приймання антиоксидантів.
Аналіз даних людей, що побували на орбіті Землі, вказав на те, що клітини їхніх нирок видовжилися та стали крихкішими під впливом космічної радіації. А досліди на гризунах підтвердили, що тривале перебування в космосі може спричинити навіть відмову нирок.
Захиститися від космічної радіації під поверхнею небесного тіла виявилося цілком реально. Як встановили астробіологи, органічні речовини, такі як аміно- та нуклеїнові кислоти, можуть зберігатися під кригою супутників Енцелада і Європи.
Більше читайте тут: Тернопільський вчений назвав дату кінця світу.
Як святкують Новий рік у різних країнах світу: цікаві традиції