У Києві підбили підсумки щорічного конкурсу на отримання премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва у 2024 році.
“Комітет з присудження премії, до складу якого увійшли представники національних творчих спілок України, розглянув майже пів сотні поданих робіт”, – повідомили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Лауреатом 2024 року у номінації “Літературні твори військової тематики” стала військовослужбовиця ЗСУ, поетеса Оксана Рубаняк за збірки поезій “Дорога життя” та “Назустріч Смерті”.
У номінації “Музичні твори військової тематики” переміг композитор Євген Станкович за симфонічно-хоровий твір “Україна. Музика війни” у трьох частинах. Його виконавцями виступили Національний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко та Євген Савчук) і Національна хорова капела “Думка”.
У номінації “Твори театрального мистецтва військової тематики” лауреатство здобула моновистава Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки в особі акторки Ірини Дорошевської (Бучко) “Обережно, міна” (за п’єсою Юлії Гудошник), а в номінації “Твори кіномистецтва військової тематики” — режисер-постановник та співавтор сценарію повнометражного ігрового фільму “Снайпер. Білий Ворон” Мар’ян Бушан.
Лауреатом в номінації “Твори образотворчого мистецтва військової тематики” став художник Сергій Сметанкін за серію живописних робіт “Завдяки”, які автор намалював на дошках від ящиків для патронів і на уламках ракет.
Нагадаємо, що премія імені Богдана Хмельницького заснована Міністерством оборони України.
У ПЦУ нагадали, які релігійні свята відзначатимемо у листопаді