Учасник Фейсбук-групи “Гриби України” пан Артем поділився фотографіями грибів, які йому вдалося знайти під час “тихого полювання” на Сумщині.
Користувач попросив колег-грибників підказати, що за цікаві знахідки потрапили у його фотооб’єктив.
Спільними зусиллями вдалося визначити, що знайдені гриби – рогатик дудчастий та герицій коралоподібний, рідкісні й занесені в Червону книгу України.
Рогатик дудчастий – досить рідкісний, маловідомий їстівний (в деяких джерелах умовно-їстівний або неїстівний) гриб, з цільним, не розгалуженим, порожнистим, гладким плодовим тілом. У молодого грибочка воно зазвичай голкоподібне, із загостреною вершиною і прямою основою, проте з віком воно набуває булавоподібну, злегка вигнуту форму. При цьому його вершина стає тупою або злегка закругленою, а основа – рівною, циліндричною. Шкірочка гладенька, рівна, нерідко з невеликим, коротким, білим опушенням біля основи. Вона пофарбована в жовтувато-бурий, жовтий або палевий колір.
Герицій коралоподібний (в англійській мові його називають “зубами ведмедя” – ” bear`s head tooth”) має вигляд корала, “гілочки” до 1,5 см завтовшки, в обрисах наближається до сферичного або напівсферичного виду. М’якуш білий, м’ясистий, з віком твердне, без особливого запаху, з слабким присмаком редьки. Гриб може утворювати плодові тіла до 40 см в діаметрі. Включений до Червоної книги України. Охороняється в Литві, Латвії та Польщі.