Доброволець Штурмовик за кермом грізної САУ Богдана. Доброволець із Заліщицького краю, водій-механік одного з підрозділів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола з позивним “Штурмовик” знищував окупантів на багатьох напрямках: від Житомирщини до Донеччини, Луганщини та Запоріжжя.
Старший солдат з Тернопільщини
Старший солдат і зараз продовжує ліквідацію путінської біомаси на визначених рубежах, за що з’єднання нещодавно удостоїлося подяки Президента України. Скрізь непросто. Та найважчими “Штурмовик” вважає перший період повномасштабної війни на Київщині….
У перший день повномасштабного наступу російських окупантів Роман сів у свій автомобіль і поїхав у ТЦК та СП: передбачав, що загарбники цього разу не зупиняться на Донбасі…
“Пройшов ВЛК, зустрів там односельчан із Тернопільщини, друзів, однодумців, – пригадує цей день. – Так нас троє і розпочали службу разом, більшу частину утрьох пройшли, жартуючи, що разом і повернемося додому”…
А тоді ніхто з них не знав, що потраплять в артилерію. “Штурмовика” не турбувало, що він не знається на військовій справі. Уже в бою навчився всього.
Дружина навіть намагалася стримати чоловіка, мовляв, не військовий, але бачила: якщо вирішив, то інакше вже не буде.
“На початку ніхто не думав, що війна триватиме так довго, – говорить він, – всі були впевнені, що це питання кількох місяців: або ми їх, або вони нас”.
За ці роки географія бойових дій для старшого солдата простяглася від Житомирщини й Київщини до Донеччини, Луганщини та Запоріжжя. Найважчими він називає перші місяці війни на Київщині.
“Тоді не було часу ані поїсти, ані поспати”, – каже.
На початку було найнебезпечніше
На початку було найнебезпечніше. “Штурмовик” згадує, як під Києвом і Лисичанськом траплялися моменти, коли відчував, що життя висить на волосині.
“Якось снаряд впав за 10 метрів від нас, а два уламки пролетіли біля моєї голови й врізалися в стіну, – пригадує. – Це було дуже несподівано. Іноді уламки влучали в бронежилет. Це – війна”.
Екстремальні ситуації на війні буденність. Воїн розповів, як одного разу під час обстрілу ворожими снарядами поранило одразу чотирьох його побратимів. Він не розгубився, і, несподівано для себе, надавав першу допомогу, майже всім хлопцям врятував життя…
Обов’язки “Штурмовика” різноманітні: водіння, вивантаження снарядів – усе разом із розрахунком САУ “Богдана”. Хоча кожен має свої функції, працюють командою.
І своєю “Богданою” хлопці не натішаться!
“Це перша українська самохідна установка, створена за стандартами НАТО, 2024 року випуску – образно кажучи, навіть фарба добре не висохла, – з гордістю пояснює військовослужбовець. Вона – автоматична, достатньо дослати снаряд, а решту роботи виконує комп’ютер. Снаряди – закордонні, калібру 155 мм. Вона – натовського зразка, тому все підходить, ствол у неї довший – максимальна дальність польоту снаряда – до 45 кілометрів”.
У САУ “Богдана”, на переконання досвідченого бійця, продумано все: шасі на колесах, швидка експлуатація, машина маневрена та керована, а гаубиця далекобійна і дуже точна.
“Раніше у нас були причіпні установки, вимагали часу, щоб скласти й розкласти гармату. Тепер це значно легше, – додає механік-водій української самохідної артилерійської установки
… Від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів вже минуло доволі багато часу. Всупереч очікуванням, війна швидко не закінчилася, а триває, вимагаючи все більшої мобілізації сил і ресурсів.
“Я не знаю, коли це закінчиться, – говорить “Штурмовик”. – Вже над цим і не роздумую, а просто виконую свої завдання. І кожен робить усе можливе, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Звичайно, нашою Перемогою”.
Вдома разом із дружиною на старшого солдата чекають двоє діток віком чотирьох і десяти років.
А нещодавно Президент України Володимир відзначив воїнів тернопільської артбригади за чергові бойові успіхи. Гармаші діють “надзвичайно сміливо та результативно”! І в цьому визнанні є також складова внеску механіка-водія та його бойових побратимів.
Для охочих долучитися до лав тернопільських гармашів у 44 ОАБр надають контактний номер телефону: +380984821003.
Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій
Оперативного командування “Захід”.
Фото Відділення комунікацій 44 Окремої артилерійської бригади
імені гетьмана Данила Апостола.
Доброволець Штурмовик за кермом грізної САУ Богдана
Ми писали раніше: Гармаші тернопільської артбригади опановують новітню артилерійську систему САУ Богдана.
Гармаші тернопільської артбригади опановують новітню артилерійську систему САУ Богдана