Кабмін дозволив бронювати всіх священнослужителів. Релігійні організації отримали статус критично важливих. Про це пише Голос.
Уряд України зробив суттєві зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, включивши до цього процесу всіх священнослужителів. Відповідне рішення ухвалено постановою Кабінету Міністрів №1498 від 26 грудня 2024 року.
Ці заходи спрямовані на забезпечення стабільності роботи релігійних організацій, які тепер офіційно визнані критично важливими для функціонування країни.
Релігійні організації у статусі критично важливих
Кабмін прирівняв юридичні особи – релігійні організації до підприємств, важливих для економіки та життєзабезпечення населення. Цей статус передбачає особливі умови для їхніх працівників. Зокрема, священнослужителі отримали право на бронювання без обмежень щодо кількості.
Рішення також усуває вимогу про мінімальну заробітну плату в 20 тисяч гривень для бронювання працівників цих організацій. Релігійні установи не будуть включатися до Єдиного переліку критично важливих організацій, проте зберігатимуть свій статус через відповідні рішення Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).
Нові умови бронювання для священнослужителів
Священнослужителі, незалежно від займаної посади, можуть бути заброньовані відповідно до затвердженого переліку посад, який складає ДЕСС. На відміну від інших підприємств, для релігійних організацій немає обмеження щодо кількості заброньованих працівників.
У разі звільнення з посади священнослужителя бронювання автоматично скасовується на підставі електронного повідомлення від ДЕСС. Це забезпечує актуальність інформації щодо статусу військовозобов’язаних.
Кабмін дозволив бронювати всіх священнослужителів
Релігійні організації не будуть зобов’язані відповідати низці вимог, які застосовуються до інших критично важливих установ. Наприклад, вони не вносяться до Єдиного переліку органів і підприємств для бронювання, а також звільняються від обов’язкової умови про рівень зарплати.
Такі зміни дають змогу релігійним організаціям зберігати кадри та виконувати свої функції навіть в умовах воєнного часу.