У людей забирають гроші. На Сарненщині три громади зібралися біля міського Будинку культури. У всіх одна проблема – вони не розуміють, де ділися чорнобильські доплати до пенсій.
Про це повідомляє ITV.
Міський Будинок культури у Дубровиці тріщав по швах: сюди не ввійшла й половина охочих потрапити на ці збори. Хто не помістився – стояли на вулиці. Тут зібралися жителі з Дубровицької, Висоцької та Миляцької громад, аби відстояти право на свої гроші. Всі вони хочуть повернути так звані чорнобильскі пенсії у тому розмірі, що були.
“Ми зібралися для того тут, щоб підтримати громади і хочемо добитися своїх прав і законних доплат, які нам було присуджено судом. І ви знаєте, за проживання будуть давати тільки 2 361 гривню. Як нам жити? За ті нещасні копійки… Це якесь йде знущання з нас. Хіба можна так робити? Ми за них голосували. А що вони тепер зробили з нами. Вони нас повністю розтоптали”, – пенсіонерка Тетяна Дмитрівна.
Нагадаємо, що до 1 січня 2025 року люди, які живуть у Чорнобильській зоні, отримували доплати у розмірі від 14 до 19 тисяч гривень. Втім з нового року вони отримуватимуть лише 2 361 гривню. Адже, згідно з постановою, яку ухвалив Кабмін, цю доплату відтепер отримуватимуть лише ті пенсіонери, які дійсно жили у зоні відчуження з 1986 по 1993 рік. Як зазначає модераторка ініціативної групи Тетяна Таборовець, своє право на цю доплату люди ще мають довести.
“Законодавство зробило так, що навіть оцю доплату у розмірі 2 361 гривень до заробленої особисто людиною пенсії, не можуть отримати всі. Бо найголовніше, що береться, – це дані із єдиного державного демографічного реєстру. А у нього попадають дані за останнім зверненням. Тобто людина, яка народилася в Дубровицькому районі, проживала на момент аварії і працювала, якщо і виїжджала, то з села в село в межах Чорнобильської зони, вона це втрачає, бо в неї останній запис, наприклад в 2022 році”, – модератор ініціативної групи з питань захисту чорнобильців Тетяна Таборовець.
Міський голова Дубровиці Богдан Микульський каже: вони зверталися до всіх органів влади, аби місцевим залишили доплати у тому розмірі, що були. Однак, додає, відповіді не отримали. Тому далі рішення за Конституційним судом.
Після закінчення зборів обурені пенсіонери розійшлися. Однак кажуть: здаватися не збираються. І сподіваються, що місцева влада допоможе у вирішенні цієї проблеми.