Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели операцію з викриття причетних до земельної корупції у Київраді.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро, пише Суспільне.
“НАБУ і САП провели масштабну операцію “Чисте місто” зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва”, — йдеться у повідомленні.
За даними слідства, учасники злочинної організації знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало.
Надалі подавали до міськради заяви про надання права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів. Джерела Суспільного у правоохоронних органах розповіли, що серед підозрюваних:
- Ексдепутат Київради Денис Комарницький, якого називають організатором схеми;
- Заступник голови КМДА Петро Оленич;
- Депутати Київради, зокрема, голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко;
- Перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
Інші учасники схеми.
У порядку ст. 208 КПК України затримали 7 учасників злочинної організації. Загалом підозру повідомили 10 людям.
Зокрема, ексдепутат Київради та адвокат Денис Комарницький у заяві для “Главком” назвав обшуки “тиском, пов’язаним з його професійною діяльністю”.
“Все це виглядає як системна кампанія, спрямована не лише проти мене, а й на дискредитацію київської міської влади. Мені особливо прикро, що до цього причетні представники нібито незалежних антикорупційних органів”, — сказав Комарницький.
Як зазначили в НАБУ, депутати Київради та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували рішення про надання прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.
“Ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: «потрібні» особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу”, — зауважили в НАБУ.
З’ясували, що протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно вивели землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.
Водночас вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
Також викрили спробу змусити приватне підприємство припинити законну діяльність, щоб надалі заволодіти його земельною ділянкою.
Ще зафіксували пропозицію хабаря в $100 тисяч члену земельної комісії та депутатці Київради за зловживання повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації. Слідство наразі триває.
Тернопільський нардеп від Слуг народу Андрій Богданець відвідував столичне підпільне казино