У водоймах України розпочалася нерестова заборона на вилов щуки.
“Щука є бажаним трофеєм для багатьох рибалок, але для того, щоб цей цінний вид хижих риб і надалі тішив нас своєю присутністю у водоймах, необхідно дати популяції можливість спокійно віднереститися. Тому рибалкам доведеться зробити тимчасову перерву в її вилові”, – пояснили у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.
Так, відповідно до Правил любительського рибальства, з 15 лютого до 31 березня у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) діятиме заборона на вилов щуки у період її нересту.
Ця заборона зумовлена фізіологічними особливостями зазначеного виду. Адже щука є однією з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів.
За вилов щуки у цей період передбачено покарання – від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.
У Держрибагенстві закликали рибалок відповідально ставитися до нерестуючої щуки та дотримуватися встановлених обмежен.
“Якщо під час лову інших видів риб вам випадково потрапила на гачок щука – обережно зніміть її та випустіть назад у водойму. Чисельність популяцій цих аборигенних прісноводних хижаків залежить від наших спільних зусиль!”, – переконані фахівці.