В центрі Києва розгорівся скандал навколо історичної знахідки.
Унікальна археологічна знахідка на вулиці Івана Мазепи у Києві стала причиною гострого конфлікту між забудовником та громадськістю.
Виявлені у березні 2024 року фундаменти палацу Кирила Розумовського 1780-х років опинилися під загрозою через плани будівництва офісного центру. Ситуація загострилася після відновлення будівельних робіт, незважаючи на відкрите кримінальне провадження.
Історична цінність та охоронний статус
Відразу після виявлення фундаментів їх внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини.
Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало занести знахідку до Реєстру нерухомих пам’яток України. Департамент охорони культурної спадщини уклав охоронний договір із власником ділянки, а ТОВ “Архітектурне бюро “Реставратор” розробило проєкт консервації історичної пам’ятки.
Плани забудовника та позиція архітекторів
Архітектурне бюро “Реставратор” запропонувало компромісне рішення.
За словами директора бюро Олександра Мороки, проєкт передбачає створення захисного перекриття над фундаментами та облаштування музейного простору.
Планується зробити знахідку доступною для відвідувачів та проведення культурних заходів.
В центрі Києва розгорівся скандал навколо історичної знахідки
Місцеві мешканці та активісти висловлюють серйозне занепокоєння. Володимир Гринаковський, який живе поруч, звертає увагу на появу тріщин у сусідньому історичному будинку 1936 року після початку будівельних робіт. Активісти наголошують на небезпеці будівництва поблизу схилів та близькості до житлових будинків.
Громадськість започаткувала петицію на сайті Київради щодо припинення будівництва. Для розгляду питання депутатами необхідно зібрати 6 тисяч підписів киян. Тим часом КМДА запевняє, що будь-які роботи поза межами погодженого проєкту консервації будуть негайно зупинені.
Читайте більше: Історія найвідомішої тернопільської зрадниці біатлоністки Олени Зубрилової.
Історія найвідомішої тернопільської зрадниці біатлоністки Олени Зубрилової