Один з варіантів допомоги диким тваринам – не нашкодити їм. Здавалось би, так просто, але ж ні.
“До нас часто потрапляють хворі лебеді, і однією з причин їх занедужання стає… годівля хлібом”, – розповіли волонтери Межигірського притулку для лебедів.
Вони наголошують, що хліб не є частиною природного раціону тварин. Він не містить необхідних вітамінів та мінералів, а також має багато солі, що може порушити їх обмін речовин. Внаслідок цього птахи можуть мати серйозні проблеми з травленням та ослаблення імунітету, що призводить до хвороб та смерті.
Також споживання хліба водоплавними птахами спричиняє розвиток надлишку вуглеводів та білків в раціоні, дефіцит вітаміну Е, кальцію, мангану, що в свою чергу може ініціювати синдром крил янгола.
“Це захворювання, при якому птахи втрачають здатність до нормального польоту через деформацію суглобів крил. Таке порушення може зробити лебедя вразливим до хижаків або травм, а іноді й призвести до неможливості вижити в природних умовах”, – кажуть зоозахисники та наполегливо не рекомендують годувати диких тварин, адже тоді вони стають більш довірливі до людей, і через це можуть постраждати.
Та якщо вже годуєте, то робіть це правильно.
То що можна їсти лебедям? Сирі зерна злаків (не смажені!). Дрібно нарізані овочі (морква, капуста, буряк).
Не завдавайте шкоди та бережіть дику природу!