Одним із найвеличніших замків України є могутній Острозький замок.
У XIV ст. у м. Острог на Рівненщині князь Ян ІІ Острозький розпочинає будівництво замку, й на кілька століть місто стає центром культури, освіти та політичного життя Волині.
“Саме тут князь Костянтин Острозький засновує відому Острозьку академію, де збирає найкращих науковців, педагогів, а Іван Федоров друкує “Острозьку Біблію”, яка стала першим повним виданням Біблії церковнослов’янською мовою”, – йдеться у дописі на фейсбук-сторінці Талановиті села Агропросперіс.
Острозький замок зачаровував величчю та красою.
Він складався з двох частин – верхньої, що розташовувалася на високій скелі, та нижньої, яка була на рівні з річкою. Замок оточував глибокий рів, який заповнювали водою.
На території замку було багато кам’яних та дерев’яних споруд. До наших днів вціліли Кам’яна і Кругла вежі, Богоявленський собор з надбрамною дзвіницею і фрагменти оборонних стін.
Собор, якому понад 500 років, тривалий час був родинною усипальницею князів Острозьких. Не оминула його важка доля – через тривалі війни він зазнав пошкоджень, деякий час стояв пусткою і тільки наприкінці XIX ст. його перебудували. Сьогодні собор є однією з візитівок міста.
“Історія Острозького замку овіяна багатьма легендами. Одна з них – про нещасну красуню Гальшку Острозьку, яку дядько силою видав заміж за могутнього магната. Дівчина не пережила такої долі й у ніч після вінчання вистрибнула з вінка башти. Кажуть, що досі можна побачити її силует в замку”.
Ходять легенди і про таємні ходи, що вели від фортеці до інших будівель у місті та за його межами.
Нині на території Острозького замку діє краєзнавчий музей, де зібрано багато цінних речей – меблі княжих часів, зразки живопису, іконопису, порцеляна.
Відвідайте цю історичну місцевість при нагоді.