Народний гнів викинув директора лікарні у смітник. 10 квітня біля Житомирської багатопрофільної районної лікарні зібралося близько трьох сотень обурених громадян.
Серед мітингарів були пацієнти, медпрацівники та військовослужбовці, які висловили категоричний протест проти реорганізації неврологічного відділення. Обурення людей вилилося в радикальні дії – виконувача обов’язків гендиректора лікарні Сергія Демуса, підписанта наказу про реорганізацію, учасники акції буквально викинули у сміттєвий бак.
Боротьба пацієнтів проти реформи
Протест не виник спонтанно. Ще наприкінці березня цього року пацієнти цього медичного закладу висловлювали невдоволення планами об’єднати неврологічне відділення з терапевтичним. Мешканці навколишніх населених пунктів – Станишівки, Зарічан, Пісків та Скоморохів – побоюються, що після реорганізації їм буде набагато складніше отримати медичну допомогу.
Одна з учасниць мітингу, Надія Вітковська, яка лікується в неврологічному відділенні вже тридцять років, висловила своє обурення: “Віддати неврологічне відділення під закриття – це несправедливо як до медперсоналу, так і до нас, пацієнтів. Жодна інша лікарня не прийме нас так, як тут”.
Людмила Лепетан, ще одна учасниця протесту, заявила про готовність продовжувати боротьбу: “Якщо влада нас не почує, будемо перекривати траси і виходити щодня. В країні й так багато проблем, а тепер ще й медицину від людей забирають”.
Конфлікт всередині медичного закладу
Місцеві жителі вбачають у реорганізації відділення особисту помсту. За словами Кирила Аполонова, який особисто лікувався у неврологічному відділенні, в.о. гендиректора Сергій Демус має конфлікт з медичним директором Володимиром Ковальчуком. “Якщо він хоче позбутися Ковальчука, нехай вирішує питання особисто, а не закриває важливе для громади відділення”, – обурився чоловік.
Сам Володимир Ковальчук підтвердив журналістам наявність тиску з боку керівництва. “Тиск триває вже понад рік. Були накази про звільнення, догани, які я оскаржив у суді. Закриття неврологічного відділення – це просто черговий спосіб змусити мене піти з посади”, – зазначив медичний директор. Він також повідомив, що готовий звільнитися, якщо неврологічне відділення буде закрито.
Радикальні методи досягли мети
Протест розгортався стрімко. Після півгодинного скандування учасники почали вимагати виходу Сергія Демуса, який намагався непомітно прослизнути до свого автомобіля. Протестувальники перегородили йому шлях і, не отримавши чітких відповідей щодо реорганізації, без вагань відправили керівника у сміттєвий бак, який, за свідченнями очевидців, був спеціально підготовлений і принесений до лікарні.
Вибравшись зі сміттєвого контейнера, Демус пояснив, що неврологічне відділення планували реорганізувати для створення відділення паліативної допомоги. “Загальна кількість ліжок залишилася б незмінною: 31 ліжко в реабілітаційному відділенні, 20 терапевтичних і 20 неврологічних. Усі пацієнти змогли б отримувати необхідне лікування”, – виправдовувався він.
Народний гнів викинув директора лікарні у смітник
Мітингарі відмовилися залишати територію лікарні без скасування наказу про реорганізацію. Хоча Демус спочатку стверджував, що не може одноосібно приймати таке рішення, вже о п’ятій годині вечора стало відомо, що наказ все ж скасовано. Так пацієнти і медики відстояли важливе для громади неврологічне відділення.
Варто зазначити, що того ж дня у Житомирі відбувся ще один медичний протест – представники ветеранських організацій виступили проти зміни керівництва у обласному центрі вертебрології та реабілітації. Такі масові виступи свідчать про наростання соціальної напруги в регіоні через реформи у медичній сфері.
Читайте більше: На Житомирщині до ПЦУ перейшла ще одна парафія МП.