У столичних маршрутках можуть впровадити безготівкову оплату за проїзд. Автоматизована система оплати (АСОП) технологічно готова до приєднання всіх перевізників незалежно від форм власності.
Про це йдеться у відповіді Київради на петицію, яка зібрала понад 6 тисяч голосів, необхідних для подальшого розгляду, пише Суспільне.
Починаючи з 2018 року, в Києві передбачено використання безготівкової оплати проїзду в міському пасажирському транспорті, при цьому не передбачено обмежень відносно форми власності перевізників, зазначають у Київраді.
Приєднання автоматизованої системи оплати здійснюється на підставі договору про надання послуг в АСОП , що укладаються з її оператором.
У Київраді нагадали, що з травня по серпень 2023 року до АСОП в тестовому режимі приєднали один із маршрутів, який обслуговувався приватним перевізником. Результати тестування підтвердили готовність АСОП до роботи з перевізниками приватної форми власності.
“Зважаючи що питання, порушене в ініційованій Вами електронній петиції № 13388 “Введення безготівкової оплати проїзду на маршрутах приватних перевізників”, сприятиме покращенню якості пасажирських перевезень, поліпшенню якості надання транспортних послуг, відповідає вимогам сьогодення та вимогам чинного законодавства України, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) надалі вживатимуться заходи в межах визначених повноважень”, – йдеться у відповіді.
4 квітня очільник КМВА Тимур Ткаченко заявив, що столичні посадовці взялися за вирішення питання про запровадження безготівкової оплати в маршрутках. Він нагадав, що у Києві уже 5 років намагаються впровадити безготівкову оплату у маршрутках, але з 2018 року ця справа досі на рівні перемовин.
У 2023 році кияни вже реєстрували петицію про введення безготівкової оплати в маршрутках. Столичні посадовці її відхили і пояснили, що впровадження безготівкової оплати проїзду в маршрутках можливе лише тоді, коли усі перевізники приєднаються до автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСОП). Вона має працювати у міському транспорті незалежно від форми власності. Тоді у Київраді зазначили, що ведуться перемовини з перевізниками приватної форми власності, аби вони приєднались до АСОП.
Що відомо про безготівкову оплату за проїзд у транспорті Києва
На початку вересня 2022 року влада столиці підтримала пропозицію киян запровадити оплату за проїзд банківською карткою в усіх видах громадського транспорту. Відповідна петиція зібрала необхідну кількість голосів і була розглянута мером Віталієм Кличком.
Вже у вересні у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів “Київпастрансу”.
З 26 жовтня у Києві оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту.
У січні 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC.
У травні 2023 року почали тестування безконтактної оплати проїзду у транспорті приватних перевізників. Першим автобусом, де встановили валідатори, стала маршрутка №444 сполученням ст. м. “Виставковий центр” — вул. Метрологічна.
У Києві до кінця червня обмежуватимуть рух транспорту: де саме