Киян та гостей столиці запрошують долучитися до святкування Міжнародного дня музеїв, який відбудеться 18 травня. Цьогоріч подія проходитиме під гаслом «Майбутнє музеїв у спільнотах, що стрімко змінюються». І наголошуватиме на важливості культурних закладів у світі, який переживає глибокі соціальні, технологічні та екологічні трансформації.
Столичні музеї підготували захопливу програму заходів – від безкоштовних екскурсій до інтерактивних квестів для дітей та дорослих. Багато закладів відкриють свої двері для відвідувачів безкоштовно.
Суботні заходи для допитливих
Святкування розпочнеться вже в суботу, 17 травня. Державний музей іграшки запрошує поринути у чарівний світ дитинства з безкоштовним вхідним квитком. Відвідувачі побачать колекцію іграшок різних епох, які відображають не лише розваги, але й дух часу та майстерність їхніх творців.
Державний політехнічний музей імені Бориса Патона підготував насичену програму для відвідувачів усіх віків. Дітей запрошують на мистецькі майстерні, де вони зможуть створити рекламні плакати чи ілюстрації до улюблених історій. Також малечу чекає гра з конструктором та дерев’яними іграшками. Дорослі зможуть відвідати екскурсію головним корпусом КПІ та лекцію про студентське життя молодших брата і сестри Лесі Українки – Ізидори та Миколи Косачів, які навчалися в цьому закладі.
У Національній картинній галереї відбудеться квест для дітей «Знайди скарби старовинного київського маєтку», Artist Talk з Ігорем Гречаником та кураторська екскурсія виставкою «Терещенківська, 9».
Недільна культурна програма
Центральний день святкування, 18 травня, порадує найбільшою кількістю безкоштовних заходів. Музей історії міста Києва відчинить свої двері безкоштовно для всіх охочих. Тут проведуть історичні квести, лекції про історію Києва та експрес-екскурсії вулицею Богдана Хмельницького. Відвідувачі зможуть ознайомитися з виставкою витинанок Тетяни Кузьмич «Червоне – то любов», мистецьким проєктом-присвятою жінкам «Хто вам сказав, що я слабка?», мультимедійним проєктом «На сторожі Святої Софії» та ретроспективною виставкою Любові Панченко «Всесвіт Любові».
Музей Ханенків вперше за довгий час відкриває центральні двері будівлі на Терещенківській, 15, які були зачинені з жовтня 2022 року. У музеї проводитимуть екскурсії садибою та відкриють сезон у Музейному дворику.
Національний художній музей України запропонує безкоштовний вхід до всіх зал. Відвідувачі побачать виставки «Сирена Серп Супутник» Нікіти Кадана, «Перед лицем Криму» Сергія Пустовійта та нещодавно повернуту з-за кордону картину Владислава Галімського «Жіночий портрет» (1898), яка була вивезена під час Другої світової війни.
У Національному музеї Тараса Шевченка стартує інтерактивний квест «Таємниці музею Шевченка», створений громадською організацією «єМузей». Це захоплива гра, яка проведе учасників понад 20 тематичними локаціями, розповість про життя і творчість Кобзаря через досвід, емоції та інтерактивні завдання.
Історичні розваги для всієї родини
Особливу увагу привертає програма Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», де разом із Товариством військово-історичної реконструкції «Печерська сотня» та Музеєм подорожей розгорнуть справжній козацький табір. Відвідувачі зможуть потримати в руках шаблю, заладувати мушкет, відлити кулі, дізнатися про роботу сонячних годинників та шифрувальних машин козацької доби, а також взяти участь у майстер-класах зі стрільби з лука та шабельного фехтування.
Національний музей народної архітектури та побуту України відкриває двері оновленого об’єкта – шинку із села Бабанка (Черкащина), унікальної архітектурної пам’ятки кінця XIX століття. Це один із небагатьох шинків формату «із заїздом», що збереглися до наших днів. Тут подорожні могли не лише підкріпитися, але й переночувати. Особливістю експозиції є відтворення автентичного інтер’єру з характерним розташуванням лав, столів і печі, а також предметів тогочасного побуту.
Міжнародний день музеїв – чудова нагода відвідати культурні заклади столиці, долучитися до пізнавальних заходів та відкрити для себе щось нове. Не пропустіть цю можливість збагатити свої знання про історію та культуру України.
Киян та гостей столиці запрошують долучитися до святкування
Довідково: Міжнародний день музеїв був заснований 1977 року на засіданні Міжнародної ради музеїв (ICOM). Щороку свято відзначається в різних країнах світу, підкреслюючи роль музеїв у трансформації суспільства.
Ми писали також: У Києві зупиняли рух для вшануванні загиблих військових.