Київські музеї готують особливу програму. 25 травня столиця України традиційно відзначатиме своє головне свято.
Хоча воєнні обставини накладають певні обмеження на масштаб урочистостей, культурне життя міста не завмирає. Музеї та галереї готують цікаві пропозиції для всіх охочих долучитися до святкування.
Історичні музеї розкривають таємниці минулого
Музейно-виставковий центр Музею історії міста приготував насичену програму. 24 травня відбудеться презентація путівника Ігоря Гирича, присвяченого знаковим вулицям столиці. Того ж дня стартує пішохідна прогулянка “Академічний квартал” під керівництвом досвідченого екскурсовода.
Наступного дня, безпосередньо в День Києва, усіх бажаючих запрошують на інтерактивний квест. Учасники зможуть пройти захоплюючим маршрутом у пошуках слідів давнього міста Володимира.
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського відкриє виставку сучасних художників. Експозиція народилася завдяки відкритому конкурсу на тему цвітіння каштанів у столиці.
Мистецькі заклади готують творчі майстерні
Музей української діаспори 24 травня проведе практичні заняття з виготовлення символічних предметів. Відвідувачі навчаться створювати каштани з полімерної глини та виготовляти оригінальні підсвічники.
Національний музей декоративного мистецтва пропонує розгорнуту програму на обидва дні. Гості зможуть відвідати кураторські екскурсії, спробувати себе в бісероплетінні та дізнатися про традиційні ремесла. Особливо цікавою обіцяє бути прогулянка таємничими Митрополичими покоями.
Будинок-музей Марії Заньковецької організовує інтерактивну лекцію про зв’язок видатної акторки зі столицею. Завершиться програма тематичною екскурсією від музею до театру оперети.
Традиційні спортивні події об’єднують киян
Окрім культурних заходів, святкування не обходиться без благодійних спортивних акцій. Центральною подією стає “Пробіг під каштанами” – ініціатива, яка триває вже понад три десятиліття.
Цьогорічний марафон стане 32-м за ліком. Основна дистанція складає п’ять кілометрів, але організатори передбачили різні категорії учасників. Окрім головного старту, відбудуться дитячі змагання та спеціальні пробіги для різних груп населення.
Київські музеї готують особливу програму
Всі зібрані кошти спрямовуються на підтримку Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Таким чином святкування поєднує культурний відпочинок із важливою соціальною місією.
Довідкова інформація
День Києва офіційно відзначається щорічно в останню неділю травня. Свято було засноване у 1982 році і традиційно супроводжується культурними та спортивними заходами по всьому місту.
Ми писали також: Наприкінці травня в столиці відзначають День Києва: які заходи запланували.