У Православній Церкві України розповіли про місію та завдання сучасного монашества.
“У християнстві існує багато способів служіння Богові, але чернече покликання – мабуть один з найглибших і найвищих проявів цієї відданості. Воно народжується з прагнення цілковито присвятити себе Богу”, – написав на свій сторінці у Фейсбук Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.
Батьківщиною монашества вважається Єгипет. Саме тут – у Нільській долині, в 306 році святий Антоній Великий, після 26-літнього усамітненого життя в пустелі, почав збирати навколо себе учнів.
На наших землях християнство почало поширюватися ще до Хрещення України-Руси у 988 році. Монашество тут починалося з усамітнення в лісах і стало шляхом суворого аскетизму та прагнення жити ангельським життям.
“Нині чернецтво залишається життєво необхідним світу. У час інформаційного шуму і духовного виснаження монахи мовчки нагадують: джерело миру – в тиші серця. Чернець вступає на свій шлях через любов до Бога, яка неминуче виливається в любов до ближнього. Він страждає разом із людством, молиться і віддає свою душу за інших, ця молитва підтримує світ”, – переконаний митрополит Епіфаній.
На його думку, місія монашества – бути духовним світлом, що веде самого подвижника та інших до вічного життя. Часто люди, навіть невіруючі, приходячи до монастиря і бачачи подвижників, переживають духовне пробудження.
“Завдання сучасного монашества – бути джерелом тиші, молитви і любові у світі, що забув про них. Через молитовний досвід і присутність ченців багато людей отримують духовну підтримку, пробуджуються до віри і знаходять шлях до Бога”, – вважає Предстоятель ПЦУ.
Він наголошує, що чернецтво – не проста втеча від світу, а насправді глибока форма його преображення, посвята, що світить далеко за межі монастиря.