Об’єкти безбар’єрного маршруту буде нанесено на онлайн-мапу безбар’єрності. Це сервіс, що дозволить жителям і гостям Житомира швидко орієнтуватися, які простори є зручними для всіх — незалежно від віку чи стану здоров’я.
Про це повідомили на сайті Житомирської міськради.
“Ми хочемо, щоб кожен зміг легко спланувати свій маршрут: дістатися до лікарні, отримати адміністративні чи соціальні послуги — і знати заздалегідь, чи доступна та чи інша локація“, — розповідає Ольга Бронштейн, головна архітекторка міста.
Онлайн-мапа безбар’єрності — це зручний цифровий сервіс, який дозволяє користувачам переглядати ступінь доступності міських об’єктів. Вона особливо корисна для людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками, літніх людей, ветеранів, а також усіх, хто має тимчасові або постійні труднощі з мобільністю.
На мапі кожен об’єкт позначено відповідним кольором:
• зелений пін — високий рівень доступності,
• червоний — об’єкт недоступний,
• синій — ще не оцінений.
“Це не лише про інклюзію — це про зручність і повагу до кожного жителя. Завдяки мапі можна ще до виходу з дому дізнатися, чи зручно дістатися до потрібної точки, які є бар’єри і який громадський транспорт підійде найкраще“, — пояснює Ольга Бронштейн.
Мапа постійно оновлюється — усі дані, зібрані станом на липень, уже передано на опрацювання фахівцям ЛУН. Як тільки ці об’єкти пройдуть технічну обробку, їх буде нанесено на карту.
Проєкт реалізується в межах флагманської ініціативи «Без бар’єрів» за підтримки Офісу Першої леді Олени Зеленської. Його впровадження в Житомирі триватиме до кінця 2025 року. Безбар’єрний маршрут, що охоплює ключові вулиці та об’єкти міста, — важливий крок до інклюзивного, дружнього до всіх середовища.
Онлайн-мапи безбар’єрних маршрутів розробляються за підтримки технологічного партнера Міністерства розвитку громад та територій України компанії ЛУН.