У Польщі відкрили найбільший навчальний центр для підготовки українських військовослужбовців (Camp Jomsborg), який може одночасно прийняти до 1 200 військових.
Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на Міноборони.
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Євген Мойсюк, який очолив українську делегацію, на урочистому відкритті центру сказав:
“Навчальний центр, створений за підтримки європейських партнерів, зокрема Норвегії, забезпечить підготовку Сил оборони та посилить обмін бойовим досвідом між ЗСУ та НАТО. Тут ми зможемо ділитися з партнерами, у тому числі, напрацюваннями у застосуванні та протидії дронам”.
Рішення про створення навчального центру було ухвалене у травні 2025 року. 1 жовтня відбулося його урочисте відкриття.
Навчальний центр розташований на одному з полігонів сухопутних військ Польщі:
“Він є елементом підтримки України з боку НАТО та створює основу для подальшої співпраці у розбудові оборонного потенціалу. Тут вже перебувають 250 норвезьких інструкторів. Очікується, що невдовзі до них приєднаються військовослужбовці з Естонії та інших країн Альянсу”.