Науковці попередили, що якщо Земля потеплішає більш ніж на 3 градуси вище доіндустріального рівня, унікальні острівні види тварин, зокрема лемури й гігантська черепаха Галапагоських островів, можуть опинитися під високим ризиком зникнення.
Як пише The Guardian, аналіз біорізноманіття 270 гарячих точок передбачає, що майже половина ендемічних морських видів і 84% гірських видів можуть зникнути, якщо планета потеплішає більш ніж на 3 градуси. Таке станеться у 2100 році, якщо збережуться нинішні тенденції.
Згідно з опублікованим у журналі Biological Conservation дослідженням, підтримка підвищення глобальної температури на рівні 1,5°C – цілі Паризької угоди – знизить ризик їх зникнення у десять разів.
Якщо світові вдасться підтримати потепління на 1,5°C, лише 2% наземних ендемічних видів опиняться під загрозою зникнення у порівнянні з 20% при температурі вище 3°C. Нині ще значніше зростання ризику зникнення спостерігається у морських екосистемах.
“Ризик зникнення значно зростає через те, що вважається невеликим потеплінням, але ендемічні види страждають через нього найбільше”, — сказала керівниця дослідження, аспірантка Федерального університету Ріо-де-Жанейро Стелла Манес.
Дослідження попереджає, що Мадагаскар, Філіппіни, Шрі-Ланка, а також острова в Карибському басейні та Індійському океані можуть втратити все ендемічні види рослин протягом наступних 30 років. Лемури на Мадагаскарі, сині журавлі у Південній Африці, гігантські черепахи Галапагоських островів і снігові барси в Гімалаях належать до числа тварин, яким загрожує небезпека.