Фальшивих гривень, які дуже складно відрізнити від справжніх гривень, відчутно побільшало в українських банкоматах. Псевдогроші масово потрапляють в обіг, бо мають усі водяні знаки і їх приймають навіть банківські термінали.
Купити підроблені гроші сьогодні пропонують ледь не в усіх соціальних мережах, повідомляє “Україна 24”. Купюри надсилають поштою.
Коли фальшиві купюри збувають, у зоні найбільшого ризику маленькі магазини. Саме в таких люди намагаються поміняти фальшивки й отримати решту зі справжніх банкнот.
Як розповів експерт із безпеки Руслан Болгов, дуже часто такі купюри використовують для погашення боргів.
“Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад, за 5 000 гривень 20 000 фальшивих, і погашає свій кредит через термінал”, – пояснив експерт.
Таким чином, будь-хто може отримати фальшивку, навіть не знаючи про це, оскільки зазвичай саме готівкою терміналів фінустанови заповнюють банкомати.
Якщо зняті у банкоматі гривні виявилися підробленими, банківські експерти радять звертатися до фінустанови, якій належить банкомат.
Проте користуватися такими банкнотами умисно експерти не рекомендують. За це в Україні загрожує покарання – до 7 років за ґратами.