Миколаївський корабел Юрій Кахутенко нині пенсіонер, а раніше будував найбільші військові кораблі СРСР. Переважну частину свого життя пропрацював механіком на найбільшій верфі України – розташованому в Миколаєві Чорноморському суднобудівному заводі (стара назва – завод ім. 61 комунара), з якої і сходили найвеличніші кораблі радянського флоту.
Частина з них нині беруть участь у війні проти України, запускаючи ракети по українській інфраструктурі, пише французька газета Le Monde.
«Я ніколи не думав, що ці кораблі стрілятимуть у нас», – журиться пан Юрій, який зараз разом з дружиною «очікує повернення спокою» у передмісті Одеси.
Ще два ракетні крейсери РФ («Варяг» і «Маршал Устинов»), які зараз базуються в Середземному морі, також були сконструйовані та зібрані на потужностях миколаївського заводу.
Крейсер «Москва» – ракетний крейсер проєкту 1164 (шифр «Атлант», англ. Slava class за класифікацією НАТО) входив до складу Чорноморського флоту СРСР, а зараз флагман російського ЧФ – був сконструйований та зібраний на потужностях миколаївського заводу. Це той самий «русский военный корабль», який атакував захисників острова Зміїний та був гучно посланий ними.
Довжина крейсера – 186,4 м, ширина – 20,8 м, екіпаж – 510 людей. На озброєнні має артустановку АК-130, 6 зенітних артустановок АК-630, по 8 пускових установок ПКР П-1000 «Вулкан» і ЗРК С-300Ф, по два ЗРК Оса-МА та торпедними апаратами калібру 533 мм, вертоліт Ка-27.