Гігантська пляма на Сонці збільшилася до розмірів, що вдвічі перевищують Землю. Вона подвоїла свій діаметр за 24 години та спрямована прямо на нашу планету, повідомляє Live Science.
Розміри плями, що одержали позначення AR3038, перевищують діаметр Землі в 2,5 рази. З неділі, 19 червня, до понеділка, 20 червня, пляма збільшилася на 31 900 кілометрів.
«Вчора сонячна пляма AR3038 була великою. Сьогодні вона величезна. Сонячна пляма, що швидко росте, збільшилася вдвічі всього за 24 години. AR3038 має нестабільне «бета-гамма» магнітне поле, яке містить енергію для сонячних спалахів M-класу [середнього розміру], і вона направлена прямо на Землю», – йдеться на сайті Spaceweather, який відстежує космічну погоду.
Коли сонячний спалах вражає верхні шари атмосфери Землі, його рентгенівське та ультрафіолетове випромінювання іонізують атоми, унеможливлюючи відбиття від них високочастотних радіохвиль і створюючи так званий радіоблекаут. Відключення радіозв’язку відбуваються над областями Землі, освітленими сонцем, під час спалаху; такі відключення електроенергії класифікуються від R1 до R5 відповідно до ступеня тяжкості.
У квітні та травні два сонячні спалахи призвели до блекаутів R3 над Атлантичним океаном, Австралією та Азією. Якщо сонячна пляма, звернена до Землі, утворюється біля екватора Сонця (саме тут знаходиться AR3038), потрібно близько двох тижнів для того, щоб вона пройшла зіркою і більше не була спрямована у бік планети. Зараз AR3038 знаходиться трохи на північ від екватора, трохи більше, ніж на півдорозі, тому Земля буде в її «прицілі» ще кілька тижнів.
Але, незважаючи на неймовірну швидкість, з якою вона росте, гігантська пляма не така страшна, як може здатися. Спалахи, які вона випустить, мабуть, будуть спалахами класу М, які є найпоширенішим класом спалахів. Сильні спалахи, класу Х, спостерігаються досить рідко.