Що таке аварійне відключення світла торік відчули всі українці, а побутова техніка й поготів. Коливання напруги часто виводили з ладу домашні електроприлади, а деякі з них потім не підлягають ремонту. Оскільки війна ще не закінчилася, а тому, що станеться завтра напевне ніхто не може знати. Тому, щоби бути готовим до електричних «колапсів», треба подбати про безпеку електроприладів. Єдиним правильним варіантом — купити стабілізатор напруги. Він надійний помічник у «справах електричних». Якщо вибрати правильний стабілізатор напруги, то тоді вашій техніці нічого не загрожуватиме.
Поради щодо вибору правильного стабілізатора
Стабілізатори — це статичне обладнання, яке використовується для стабілізації вхідної напруги перед її надсиланням на підключений пристрій. Він відчуває коливання напруги та або підвищує, або приборкує його до необхідного рівня, перш ніж надсилати його до вашого пристрою. Отже, стабілізатор є запобіжним засобом між вашим приладом і джерелом живлення. Це забезпечує безперебійну роботу та оптимізує термін служби вашого приладу.
Вибір стабілізатора є критичним питанням. Але, безсумнівно, слід обирати надійну модель элекс ампер, яка буде відповідати всім вашим запитам.
Для початку вам потрібно визначити дві величини — загальну потужність усіх приладів у квартирі й мінімальний рівень напруги в мережі. Знаючи ці дані, ви легко підберете необхідний стабілізатор. При розрахунку слід мати на увазі, що багато пристроїв при запуску споживають у 3–6 разів більше енергії, ніж зазначено в технічній документації. Вибираєте стабілізатор для приватної дачі? Слід враховувати потужність вуличного ліхтаря та інших приладів, розташованих поза будинком.
Якщо ви виберете стабілізатор інверторного типу, він мусить мати хороший запас потужності (не менше 30 %). Оскільки технологія подвійного перетворення не дуже сумісна з критичними перевантаженнями. Однак невеликий запас потужності стане в нагоді для безперебійної роботи будь-якого типу стабілізатора.
Обираючи стабілізатор для будинку, не розраховуючи потужність окремих приладів, подивіться на номінал вхідного автоматичного вимикача. Наприклад, для 32-амперного автомата достатньо стабілізатора на 8000 ВА, а для 40-амперного — на 10 000 ВА.
Важливі функції, на які варто звернути увагу в стабілізаторі напруги:
- Тип кріплення: стабілізатори слід тримати якомога далі від вологих місць і в недоступному для дітей місці. Тому рекомендується настінний стабілізатор.
- Індикатори: це зручна функція, яка зазвичай включена в усі стабілізатори. Це вказує на коливання напруги або на те, чи достатньо напруги.
- Системи затримки часу: у разі відключення електроенергії ця функція дає компресорам (кондиціонера або холодильника) достатньо часу для балансування поточного потоку.
- Захист від струму перевантаження: ця функція вимикає вихід стабілізатора в разі короткого замикання або будь-якого перегорання.
Встановити стабілізатор напруги — це означає подбати про злагоджену роботу всіх приладів у будинку. Якщо ви обираєте стабілізатор для захисту певного пристрою, дізнайтеся, яку потужність він споживає, і шукайте стабілізатори відповідної потужності. У зв’язку з підвищеним енергоспоживанням при запуску пристрою, рекомендується дотримуватися правила 20–30 % запасу потужності. Насамперед стабілізатора напруги потребують холодильники, обігрівачі, пральні та посудомийні машини.