У Хорольській громаді на Полтавщині знищать понад 1 200 свиней через виявлений випадок африканської чуми.
Про це повідомляє Суспільне.
“Через підтверджений випадок африканської чуми свиней, територію державного підприємства “Дослідне господарство імені 9 Січня” Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України” визначили неблагополучним пунктом. Ще 11 сіл на 40 днів внесли до карантинної зони”, — розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла.
До зони захисту відносяться три населених пункти — Ялосовецьке, Роплянське та Павленки.
Окрім того, запровадили зону нагляду. До неї потрапили села Хорольської громади: Костюки, Демина Балка, Вербине, Новоіванівка, Барилівщина, Лагодівка, Червоне, Бригадирівка.
У цих населених пунктах за зовнішніми ознаками перевірятимуть, чи здорові свині, а також роз’яснюватимуть людям правила біобезпеки. Також у зонах заборонено торгувати живими свинями та продуктами з них, окрім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають на це дозвіл.
“В господарстві (“Дослідне господарство імені 9 Січня” -ред.) почалися заходи по ліквідації та локалізації захворювання. Умертвіння тварин безкровним методом. Їх будуть умертвляти, потім спалювати у визначеному місці спеціальному і проводити утилізацію”, — додала Ірина Натягла.
На державному підприємстві було 1 277 свиней, з них 8 свиноматок загинуло, ще 30 свиней умертвили спеціалісти вчора, 13 листопада.
Що таке АЧС
Африканська чума свиней — це вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Це одна з особливо небезпечних хвороб свиней.
Дикий кабан – джерело інфекції африканської чуми свиней. Вони здебільшого живуть на полях, де росте кукурудза. Насінням цієї культури, яка не пройшла попередньої термічної обробки, люди можуть годувати домашніх свиней. Таким чином можуть заразити їх вірусом. Аби уникнути цього, годувати тварин слід продуктами, які пройшли термічну обробку.
Вірус африканської чуми свиней невиліковний, від нього немає вакцини. Профілактика цього захворювання – це дотримання біобезпеки та утримання тварин у закритому приміщенні.
Фермер з Вінничини вирощує один із найдорожчих горіхів у світі