Відтепер аптеки та аптечні пункти, розміщені у приміщенні або на території лікувальних закладів, будуть зобов’язані укласти договір з НСЗУ, завдяки якому пацієнти зможуть отримувати ліки безоплатно або з певною доплатою за програмою “Доступні ліки”. Відповідне рішення прийняв уряд.
Про це повідомляє МОЗ України.
“Зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків — задачі, на вирішення яких спрямована програма “Доступні ліки”. Завдяки їй українці можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою. Перелік медпрепаратів постійно розширюється. Відпуск ліків в межах програми здійснюється в аптеках, що мають відповідний договір з НСЗУ. Однак, досить часто, аптеки, які знаходяться в лікарнях, не мають таких договорів. Відповідно, пацієнт не має можливості отримати призначені лікарем препарати за програмою реімбурсації в медзакладі. Сьогодні ми вирішуємо це питання. Відтепер аптеки у медзакладах будуть зобов’язані укласти договір з НСЗУ та долучитись до програми “Доступні ліки”. А отже, українські пацієнти зможуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою за програмою реімбурсації прямо в аптеці медзакладу”, — сказав міністр Віктор Ляшко.
Для отримання відшкодування вартості лікарських засобів з 1 січня 2024 року аптеки, незалежно від форми власності та підпорядкування, повинні подати заяви про укладення договору до Національної служби здоровʼя.
Ще з 1 квітня 2019 року Національна служба здоровʼя адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів “Доступні ліки” і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом.
Загалом з 2019 року НСЗУ виплатила аптекам за відпущені лікарські засоби близько 8 млрд гривень.
“Програма реімбурсації “Доступні ліки” дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. Наразі 4,43 млн пацієнтів отримали “доступні ліки” безоплатно або з доплатою. По всій країні близько 14 тисяч аптек мають договір із НСЗУ та отримують відшкодування повної або часткової вартості ліків”, – йдеться у повідомленні.
Програма реімбурсації “Доступні ліки” постійно розширюється новими препаратами, і включає 515 торгових назв лікарських засобів за такими напрямами:
– 232 — для лікування серцево-судинних захворювань (в т. ч. для профілактики інсультів та інфарктів);
– 53 — для лікування цукрового діабету 2 типу;
– 4 — для лікування нецукрового діабету;
– 23 (+9 комбінацій) — для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
– 65 — для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії;
– 7 — для лікування хвороби Паркінсона;
– 21 — для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;
– 72 — препарати інсуліну;
– 6 — для знеболення паліативних хворих;
– 23 — тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.
Мільярдер і сдкоємець бренду Hermes хоче всиновити свого садівника і заповісти йому майно