У дитячій лікарні святого Миколая у Львові відбулась унікальна операція, яка змінила життя 4-річної пацієнтки з Північної Ірландії. Дитячі нейрохірурги успішно видалили частину півкулі мозку дівчинки, щоб позбавити її від важких судомних нападів, що загрожували життю.
Історія Рейчел Гріббен сповнена драматизму. Коли дівчинці було півтора року, у неї почали виникати перші незначні посмикування тіла, а за кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами – вид судом, при яких по всьому головному мозку виникають розряди. Лікарі також виявили фокально-кортикальну дисплазію – патологію кори головного мозку, що провокувала ці напади.
Незважаючи на протисудомну терапію, стан Рейчел погіршувався – напади посилювалися та частішали, стримуючи нормальний розвиток дівчинки. Шукаючи порятунок, батьки звернулися до відомого американського нейрохірурга Люка Томича, який порадив їм звернутися до команди українських спеціалістів під керівництвом Михайла Ловги.
“Ми вибрали комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали, а тоді видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівок, а фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони,” – пояснив нейрохірург Михайло Ловга.
Завдяки застосуванню найсучасніших технологій – інтраопераційного моніторингу та “навігаційної системи”, спеціалістам вдалось провести складну 7-годинну операцію успішно. Після втручання кількість епілептичних нападів у Рейчел зменшилася на 90%, що дало змогу уникнути їхнього негативного впливу на розвиток дитини.
Цей складний клінічний випадок став справжнім викликом для українських лікарів, адже вперше до їхнього Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії звернулися пацієнти з-за кордону. Проте діти з різних регіонів України, які страждають від епілепсії, вже давно отримують тут висококваліфіковану допомогу.
Успішна операція Рейчел та її повернення додому – це яскравий приклад міжнародного співробітництва у сфері дитячої нейрохірургії. Досвід львівських спеціалістів та їхнє прагнення допомагати маленьким пацієнтам навіть із віддалених куточків світу заслуговує на глибоку повагу.
Читайте також: Медичний скандал у Бродах: нарколог постав перед судом за підробку рецептів та продаж наркотиків.
Медичний скандал у Бродах: нарколог постав перед судом за підробку рецептів та продаж наркотиків