Український пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, який зазнав катастрофи вранці 8 січня в Тегерані, був охоплений полум’ям ще у повітрі.
Слідчі комісії під керівництвом Організації цивільної авіації Ірану зазначили, що екіпаж українського літака намагався повернути літак в аеропорт Тегерана, однак не звертався з проханням по допомогу за допомогою радіозв’язку.
Ця інформацію вдалося отримати від очевидців падіння літака, що перебували на землі, а також від свідків, які знаходились на борту авіалайнера, що пролітав неподалік місця катастрофи.
Зазначається, що після падіння Boeing 737 відбувся “потужний вибух” – ймовірно, через те, що літак був повністю заправлений паливом для перельоту до Києва.
Слідчі зазначили, що обидві так звані чорні скриньки були знайдені, однак вони зазнали ушкоджень, тому частина записів на них втрачена.
8 січня в Організації цивільної авіації Ірану заявили, що не передадуть “чорні скриньки” (бортові самописці) з розбитого літака компанії Boeing чи американцям.
Передісторія:
- Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули. .
- Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
- В авіакомпанії МАУ заявили, що літак був справний і що не допускають помилку екіпажу.
- Попередня версія канадських спецслужб, за інформацією Reuters, така: Boeing 737 “Українських міжнародних авіаліній” зазнав аварії в Ірані через поломку двигуна, а не через те, що його збила ракета.
- Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту, зокрема Канаду, взяти участь у розслідуванні авіакатастрофи літака “Міжнародних авіаліній України” в Ірані.
- 9 січня оголошено днем національної жалоби в Україні.